Москва призначила головних ворогів

  • Друк
  • Email

 

У Росії створять Комісію з захисту державного суверенітету та недопущення втручання у внутрішні справи

Ну тепер справи в Росії точно підуть на лад. Вже наступного тижня в Раді Федерації РФ буде створена Комісія з захисту державного суверенітету та недопущення втручання у внутрішні справи Росії. Рішення прийнято за підсумками слухань, на яких, крім парламентаріїв, виступили і ті, кому за посадою належить рятувати нашу країну.Загалом нічого принципово нового охоронці не повідомили. Підступний закордон спить і бачить підпорядкувану собі велику державу та її природні багатства (тобто виступає прямим конкурентом Сечіну, Абрамовичу та Усманову, які сьогодні безроздільно володіють природними багатствами країни). Вороги хочуть отримати безперешкодний доступ до російських природних ресурсів, а для цього потрібно дестабілізувати і захопити владу в Росії», — розповів голова Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін.

При цьому розрахунок вони роблять на громадянські протести. А розгойдувати човен, за версією учасників слухань, будуть продажні НКО (некомерційні організації) та «опозиційні журналісти». «Особлива роль у дестабілізації суспільно-політичної ситуації відводиться деяким неурядовим некомерційним організаціям — через них послідовно ведеться антиросійська пропаганда, підбір і навчання кадрів, систематично організовуються зарубіжні майданчики, на які запрошуються люди, які не представляють інтереси тих чи інших верств населення, а тих, хто готовий лити бруд на свою країну», — не приховує глибоку стурбованість спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко. «Відзначається активна реалізація зарубіжних освітніх програм, орієнтованих на російських журналістів, взаємодію та обмін досвідом представників американських та європейських ЗМІ з російськими журналістами і редакторами опозиційних онлайн-видань», — підкреслювалося в проекті рекомендацій, підготовлених до слухань.

Не випадково на слуханнях з пафосом розповідали про те, як Захід намагається повалити зімбабвійського лідера Роберта Мугабе, який править вже 30 років

При цьому керівники силових структур дещо розходяться щодо конкретного джерела зла. Генеральний прокурор Юрій Чайка цілком традиційний: «Проаналізувавши результати діяльності НКО в цілому, ми побачили, що найбільш активно у внутрішні справи Росії втручаються іноземні неурядові організації, фактично підконтрольні державному департаменту США та іншим закордонним структурам». Тобто НКО – це інструмент держдепу. А ось головний розвідник Наришкін, більш просунутий, намагається побороти когнітивний дисонанс, викликаний тим, що «наш» Трамп раптом проводить «антиросійську політику». Виявляється, «антиросійськи налаштовані неурядові організації в США і Європі вже є не стільки інструментом в руках держав, скільки архітекторами і лобістами жорсткого тиску на Москву. Виступаючи головним провідником глобалізації, вони в змозі здійснювати самостійну лінію без оглядки на національні уряди, включаючи Білий дім». Ще трохи, і керівник розвідки (інформації якого повністю довіряє головний начальник країни) розповість, що НКО є горезвісним світовим урядом, який і вирішив, всупереч волі президента США, гнобити нещасну Росію.

Втім, незважаючи на окремі протиріччя, силовики були одностайні щодо того, як саме відводити страшну загрозу від нашої Вітчизни. З НКО і журналістами будуть боротися, розширюючи список «іноземних агентів» і небажаних організацій, блокуючи в позасудовому порядку сайти вищезазначених організацій. А ще генпрокурор Чайка хоче зобов'язати некомерційні організації надавати до Мін'юсту копії програм, що виконуються у закордонних грантах, а потім — копії звітів перед грантодавцями.

Перше, що приходить на розум: члени ради федерації пішли по стопах сумно відомої комісії з антиамериканської діяльності Палати представників американського конгресу, яка і була призначена для розслідування діяльності, джерела фінансування якої знаходяться за межами Сполучених Штатів. Комісія вписала одну з найбільш ганебних сторінок в історію Конгресу. Вона стала головним інститутом полювання за відьмами, кампанії переслідування і шельмування американських інтелектуалів, звинувачених у прокомуністичних настроях. Кампанія, яку згодом назвали ім'ям сенатора Джозефа Маккарті, призвела до складання численних «чорних списків», які обернулися судовими переслідуваннями і заборонами на професію. Конгрес, писав колишній генеральний прокурор США Френсіс Біддл, поступово перетворився в бранця свого дітища... Він боїться покласти кінець божевільному курсом комісії».

Страх перед діяльністю, яка фінансується з-за кордону, складання «чорних списків», загроза судових розправ – схожість разюча. Цілком ймовірно, що росіян чекає якась «матвеенковщина».

При цьому організатори чергових гонінь на НКО і пресу роблять вигляд, що не розуміють: їх ініціативи знаходяться в прямому протиріччі з гучними путінськими заявами про «цифровізації» Росії, прилучення її найбільш передовим технологіям. Адже охоронці старанно висувають нову «залізну завісу», прагнучи відгородити нашу країну від навколишнього світу. Уявімо, що для отримання закордонного гранту буде потрібно просити дозвіл Мін'юсту. Це фактично кінець будь-якого співробітництва. Нагадаю, що свого часу в СРСР відмовилися від розробки персональних комп'ютерів саме з побоювань проникнення ворожого закордонного впливу. А ще таврували генетику і кібернетику – «продажних дівок імперіалізму». Сьогодні в якості головних загроз державі охоронці розглядають Інтернет і соцмережі. «Матвеенковщина» неминуче обернеться ще більшим відставанням від цивілізованого світу. Не випадково на слуханнях з пафосом розповідали про те, як Захід намагається повалити зімбабвійського лідера Роберта Мугабе, який править вже 30 років...

 

Оригінал

Loading...

Прокоментувати:

Activate checkbox for comment *

Додаткова інформація